Boğazaltı kebabı nedir ve Boğazaltı kebabı nasıl yapılır?

Boğazaltı kebabı nedir ve Boğazaltı kebabı nasıl yapılır? Boğazaltı kebabı, Türkiye’nin lezzet başkentlerinden Gaziantep’te karşımıza çıkan bir kebap çeşidi. Masterchef yarışından ötürü öne çıkan boğazaltı kebabını birinci sefer duyanlar için adeta sizlere rehber olacak bir haber hazırladık.

Gaziantep mutfağının kebaplarından olan boğazaltı kebabı kuzunun bademciğinden yapılan kebaba verilen isimdir. Kentte “baazaltı” da denen boğazaltı, etin çok tanınan bir kesimi olmadığından epey ekonomiktir. Yağlı bir et olan boğazaltı, yanlışsız baharatlar ve gerçek pişirme metoduyla çok lezzetli olabilir. Ciğer kebap üzere şişte pişirilen boğazaltı çok bilinmemekle birlikte, tiryakilerini yaratmış bir kebap cinsidir.

Sakatat sayılan yağlı Gaziantep’te bulabileceğiniz boğazaltı kebabı, mis üzere kokusuyla kebap severlerin bayılacağı bir kebaptır.

Boğazaltı kebabı nedir ve Boğazaltı kebabı nasıl yapılır?
Boğazaltı kebabı nedir ve Boğazaltı kebabı nasıl yapılır?

Yağlı olan boğazaltı dürümünden damla damla yağlar akıyor. Günümüzde etle bir arada fiyatı düzgünce yükselmiş, hatta kimi küçük kebapçılarda bulunmaz hale gelmiştir.

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sulu köfte nasıl yapılır lezzetine bayılacaksınız! Sulu köfte tarifi.

Bugün yemek tanımlarımız ortasından sofraların baş tacı sulu köfteyi elmaelma.com okurlarıyla buluşturuyoruz. Yapılışı epeyce kolay ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir