AYAKKABIDA TREND KOVBOY MODELLER

AYAKKABIDA TREND KOVBOY MODELLER

Sonbaharın gelmesi ile birlikte bot ve çizme sezonunu açtık. Aslında pek kapanmış ta sayılmazdı. Son yıllarda, yaz dönemlerinde birçok kombinde yaza uygun kumaşlardan üretilmiş bot ve çizmeler zaten kullanılıyor. Sonbahar – Kış sezonunun gelmesi ile birlikte sadece kullanım yoğunlukları arttı demek daha doğru olacaktır. Trend model ise daha sezon başlamadan kendini gösteren kovboy modeli botlar ve çizmeler.

Önceki dönemlerde de ara ara karşımıza çıkan bu modeller aslında o dönemlerde sadece bir stilin parçasıydı. Yani kovboy botlar veya çizmeler dediğimizde tamamlayıcısı kesinlikle bir kovboyu andıran süet kumaşlı, püsküllü ve geniş omuzlu ceketler veya dar, kısa yeleklerle, yine dar paçalı ve kalın tokatlı kemelerle birlikte, elbette olmazsa olmaz kovboy tarzı büyük şapkalardı. Ancak son dönemlerde, özellikle bu sezon kovboy bot ve çizmeler öyle bir karşımıza çıkıyor ki, her kombini, her bir stili nasıl bu denli tamamlayabilir diye bizi şaşırtıyor. Bunun nedeni ise kesinlikle çok çeşitlilikte, her boy, her renk ve her desende üretiliyor olması.

Eğer her zincir mağazada, her butikte, büyük küçük her ayakkabı mağazasında karşınıza çıkan kovboy modellerden bir tane aldıysanız ve nasıl kombinlemeniz gerektiği ile birkaç alternatife ihtiyacınız varsa size yardımcı olayım.

Öncelikle bot veya çizme fark etmiyor en can alıcı görünüm tabi ki mini modellerin altında kendini gösteriyor. Tek parça, kısa kloş bir elbise ile kombinlenen kovboy çizmeler gerçekten efsane görünümler ortaya çıkarıyor. Veya her boyda olan yine kloş etekler kovboy modellerin en güzel tamamlayıcılarından. Eteğin boyunu çizme veya botunuzun boyuna göre seçmeniz yeterli.

Sadece etek veya elbiselerle değil elbette pantolon ve jeanlerle de harika işler ortaya çıkabiliyor. Eğer tercihiniz skinny model denilen dar paçalı modellerse zaten her bot ve çizme kullanımında olduğu gibi bütünlük sağlayan güzel görünümler yakalanıyor. Ancak birde bunun tam tersine bu sezonun en trend modellerinden olan baggy, slouchy veya Türkçe tabiri ile balon model denilen pantolon ve jeanler kovboy modellerle kombinlendiğinde çok tarz oluyor. Pantolon veya jeanin bolluğuna bakmadan kovboylarınızın içine alacağınız paçalar ile aslında çok farklı bir görüntü yakalanıyor.

About modabukucu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sneaker’lar bu ilkbaharda da modanın zirvesinde!

Son dönemin en önemli trend’lerinden olan ve klasikten spor tarza kadar tüm kombinlerle kullanılabilen sneaker’lar, bu ilkbaharda kurtarıcınız ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir