Allık Nasıl Uygulanmalıdır?

Yüze aydınlık ve renk katmanın en kolay yolu allık kullanımından geçmektedir. Allık nasıl uygulanmalıdır? Allık uygulamasını yaparken yüz şeklinize göre yapmalısınız. Yüz şeklinize göre allık uygulayabilirsiniz. Yüzünüze uygulayacağınız doğru allık uygulaması ile yüzünüzü ister dar isterseniz uzun gösterebilirsiniz. Size yakıştığını düşündüğünüz bir renk ile doğru allık uygulayarak mucizeler yaratabilirsiniz.

Yuvarlak yüz

Yüzünüzün daha ince ve uzun görünmesi  sağlayabilirsiniz. Allık uygulamasını yaparken cildinizin hijyenik olmasına özen göstermelisiniz. Uygulamayı yaparken yanaklarınızın üst kısmına fırçayla birlikte C harfi çiziyormuş gibi yanaklarınıza müdahale de bulunun.  Saç dip kısımlarına doğru uzatarak, çenenize de sürebilirsiniz.

Uzun yüz

Yüzünüzün kısa olmasından yakınıyorsanız eğer allığı sadece yanaklarınıza uygulayın. Yanaklarınıza uygulayacağınız allık ile daha yüzünüzün orantısını dengeleyebilirsiniz.

Oval yüz

Oval yüz şekillerin de alın bölgesi çene kısmından daha geniştir. Keza bu tip yüz şekline sahipseniz eğer allık uygulamasını yaparken elmacık kemiklerinize veya şakaklarınıza uygulayabilirsiniz. Bu sayede elmacık kemikleriniz ön plana çıkarak güzel görünüme elverişli olacaksınız.

Üçgen yüz

Üçgen yüz şekline sahip olanların alın yapısı geniş olmaktadır. Bu nedenle bu durumu orantılamak için kaşınızın altından yüzünüzün orta kısmına doğru allık sürün. Bu sayede alnınız yüzünüzle birlikte orantılı olacaktır.

Kare yüz

Kare yüzlere sahip kişiler sert bir ifadeye bürünmektedirler. Yüz şeklinize derin ve yumuşak ifade verebilirsiniz. Allık uygulayacağınız sıra elmacık kemiğinizin üst kısmına dairesel şekilde sürüp dağıtın. Bu sayede yüz şeklinize yumuşak ifade verebilirsiniz.

About tokyo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonbaharda sağlıklı bir cilt için 10 ipucu

Sıcaklıklar düşer düşmez, cilt esnekliği, kuruluk ve mevsimsel lekeler yaygın olarak görülebilir. Sıcak bir yaz, çok bronzlaşma, seyahat kaynaklı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir